• Medale na Indywidualnych Mistrzostwach Polski 2014

Ekipa Warszawskiego Klubu Kendo wraca z tarczą z właśnie zakończonych Mistrzostw Polski. W pierwszym dniu zawodów w konkurencji drużynowej oba zespoły pokazały prawdziwego Ducha Walki – ostatecznie drużyna WKK Wschód zajęła 5 miejsce przegrywając z obecnymi Mistrzami Polski z Sopotu wynikiem 3:2. Dodatkowo za postawę swoją oraz drużyny Agata Ziomkowska – Kapitan WKK ZACHÓD otrzymała wyróżnienie KANTOSHO.

Po emocjach z dnia pierwszego w kolejnym dniu odbyły się turnieje w kat. Indywidualnej, i tak oto po ciężkich bojach Mistrzynią Polski w sezonie 2014/2015 została nasza reprezentantka AGATA ZIOMKOWSKA, przy czym należy zaznaczyć że pozostałym dziewczynom z naszego klubu nie można było odmówić Hartu Ducha ponieważ walczyły i wygrywały z często o wiele bardziej doświadczonymi zawodniczkami.
    W tym samym czasie odbywał się turniej w kat. Mężczyzn w którym jedynym reprezentantem WKK był KRZYSZTOF BOSAK. Podczas całego turnieju przegrał tylko jedną walkę – finałową, z obecnym Mistrzem Polski Rafałem Jaśtakiem i jest aktualnym V-CE MISTRZEM POLSKI. Z ciekawostek Krzysiek i Rafał spotkali się już w grupie na samym początku zawodów i tam górą był Krzysztof – pokazuje to jak bardzo Kendo może być pełne niespodzianek i dostarczać prawdziwych emocji.

Na zakończenie całej imprezy dostaliśmy bardzo radosną wiadomość z Novary (Włochy) gdzie na międzynarodowym zgrupowaniu nasz instruktor MARIUSZ WIAL zdał egzamin na stopień 6 DAN, przez co został 3 posiadaczem w tak wysokiego stopnia w Polsce (i do tego najmłodszym !!!! oraz zdanym za 1 podejściem !!!!)

Zdjęcia dzięki uprzejmości Roberta Żukowskiego.