O klubie クラブについて

Warszawski Klub Kendo powstał na początku 2013 roku z inicjatywy doświadczonych zawodników z Warszawy. Celami postawionymi sobie przez założycieli było stworzenie niepowtarzalnego w skali Polski Klubu prowadzonego przez zawodników – dla zawodników.

Idea szybko przerodziła się w czyny i wspólnie podjętym wysiłkiem już 6 maja 2013 r. Klub został wpisany do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej Urzędu m.st. Warszawy. Wkrótce potem uzyskaliśmy licencję Polskiego Związku Kendo.

W swoich działaniach chcielibyśmy kłaść nacisk nie tylko na krzewienie kultury fizycznej ale i kształtowanie pozytywnych cech charakteru oraz osobowości w duchu tradycji oraz szacunku dla drugiego człowieka.

Zgodnie z postawionymi sobie celami podejmujemy także działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy miedzy społeczeństwami. W sierpniu 2013 r. nawiązaliśmy współpracę z klubem kendo „Tekkeikan” z Berlina (do którego należy wielu zawodników kadry Niemiec), która polegać będzie na wymianie doświadczeń i umiejętności podczas wspólnie organizowanych zgrupowań. Inaugurujące nasze partnerstwo pierwsze seminarium odbyło się pod koniec sierpnia 2013 r. w Warszawie

Przygotowania do treningu

6 days 7 hours ago

Wspaniałe wieści z prestiżowego turnieju Sakura Cup w Budapeszcie! 🥇🥈🥉
Nasi najmłodsi zawodnicy; Helenka (7l), Amelka (11l) i Tadek (11l) dzielnie walczyli w swoich kategoriach ostatecznie przegrywając ze zwycięzcami.
Za ich postawę zostały przyznane nagrody Kantosho.🏆
Dla Helenki i Amelki był to bardzo udany debiut i to w międzynarodowym turnieju liczącym ponad 170 zawodników!🌸
Serdecznie gratulujemy całej polskiej ekipie 🇵🇱 ! Dziękujemy Sensei Januszowi 💪 za opiekę nad naszymi wojownikami 🧸

1 week 4 days ago

Informujemy, że jutrzejsze (9.04.2024, wtorek) treningi wszystkich grup są odwołane.

2 weeks 2 days ago

Dobrych informacji ciąg dalszy! 💪‼️

Do Reprezentacji Ukrainy na 19. Mistrzostwa Świata w Kendo powołana została nasza klubowiczka!

Gratulacje dla
🇺🇦 Anny Bilousovej!