O klubie クラブについて

Warszawski Klub Kendo powstał na początku 2013 roku z inicjatywy doświadczonych zawodników z Warszawy. Celami postawionymi sobie przez założycieli było stworzenie niepowtarzalnego w skali Polski Klubu prowadzonego przez zawodników – dla zawodników.

Idea szybko przerodziła się w czyny i wspólnie podjętym wysiłkiem już 6 maja 2013 r. Klub został wpisany do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej Urzędu m.st. Warszawy. Wkrótce potem uzyskaliśmy licencję Polskiego Związku Kendo.

W swoich działaniach chcielibyśmy kłaść nacisk nie tylko na krzewienie kultury fizycznej ale i kształtowanie pozytywnych cech charakteru oraz osobowości w duchu tradycji oraz szacunku dla drugiego człowieka.

Zgodnie z postawionymi sobie celami podejmujemy także działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy miedzy społeczeństwami. W sierpniu 2013 r. nawiązaliśmy współpracę z klubem kendo „Tekkeikan” z Berlina (do którego należy wielu zawodników kadry Niemiec), która polegać będzie na wymianie doświadczeń i umiejętności podczas wspólnie organizowanych zgrupowań. Inaugurujące nasze partnerstwo pierwsze seminarium odbyło się pod koniec sierpnia 2013 r. w Warszawie

Przygotowania do treningu

aktualności速報

Uwaga! W dniach 12.03-29.03.2020 r. treningi kendo zostają odwołane z uwagi na zamknięcie szkoły. O ew. zmianach będziemy informować na bieżąco.

Warszawski Klub Kendo

Wytrwaliśmy do końca! Pozdrawiamy z ostatniego dnia obozu.

Warszawski Klub Kendo

Reprezentacja juniorów i dzieci z WKK♥️ wraz z trenerką Anną serdecznie pozdrawiają z obozu Kids KENDO It 6 - Obóz Zimowy / Winter Camp 🏔️ Po porannym rozruchu, jak widać wszystkim zdrowie i humory dopisują! 💪