Warszawski Klub Kendo powstał na początku 2013 roku z inicjatywy doświadczonych zawodników z Warszawy. Celami postawionymi sobie przez założycieli było stworzenie niepowtarzalnego w skali Polski Klubu prowadzonego przez zawodników – dla zawodników.
Idea szybko przerodziła się w czyny i wspólnie podjętym wysiłkiem już 6 maja 2013 r. Klub został wpisany do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej Urzędu m.st. Warszawy. Wkrótce potem uzyskaliśmy licencję Polskiego Związku Kendo.
W swoich działaniach chcielibyśmy kłaść nacisk nie tylko na krzewienie kultury fizycznej ale i kształtowanie pozytywnych cech charakteru oraz osobowości w duchu tradycji oraz szacunku dla drugiego człowieka.
Zgodnie z postawionymi sobie celami podejmujemy także działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy miedzy społeczeństwami. W sierpniu 2013 r. nawiązaliśmy współpracę z klubem kendo „Tekkeikan” z Berlina (do którego należy wielu zawodników kadry Niemiec), która polegać będzie na wymianie doświadczeń i umiejętności podczas wspólnie organizowanych zgrupowań. Inaugurujące nasze partnerstwo pierwsze seminarium odbyło się pod koniec sierpnia 2013 r. w Warszawie

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że 30 kwietnia 2026 r. w Kyoto Sensei Arkadiusz Izdebski pomyślnie zdał egzamin na 7 dan kendo.
Tym samym został drugą osobą w Polsce (po Sensei Mariuszu Wial), która osiągnęła ten stopień. Dodatkowo wyjątkowość tego osiągnięcia podkreśla fakt, że wszystkie swoje stopnie dan zdobył w Japonii, konsekwentnie realizując cel wyznaczony wiele lat temu.
Sensei Arkadiusz od ponad 50 lat współtworzy środowisko Kendo w Warszawie, a dzięki regularnym pobytom w Japonii miał możliwość poznawać i przekazywać elementy stanowiące o istocie kendo i jego prawdziwej głębi.
Jesteśmy niezmiernie dumni i zaszczyceni, że obie osoby posiadające w Polsce stopień 7 dan są nauczycielami w naszym Klubie.
Serdeczne gratulacje i wyrazy najwyższego uznania.
Do zobaczenia na keiko.
